wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie zabezpieczone płoty drewniane ekspresowo się psują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wersja płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz